Domů

Adopce - Andia Linda

Zpět
Číslo dítěte: 51466
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu -
Země: Kenya
Matka: Finike Engesha, nar. 1978, farmaří
Otec: Stanley Chweya, nar. 1972, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Linda Andia se narodila 19. 5. 1995. Žije v oblasti Mbale ve vesnici Hamisi s oběma rodiči. Rodiče jsou drobní farmáři. Linda má 4 sourozence: Alfred Oseye nar. 1995, Beatrice Ndarega nar. 1999, Brian Ondieki nar. 2002 a Griffin Mufugo nar. 2007. Měsíčně má rodina asi 10,500 Ksh. Celkem 7 lidí bydlí ve 4 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu nosí z řeky. Linda je zdravá. Ráda sleduje a dělá atletiku a fotbal a chtěla by být zdravotní sestřičkou.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.