Domů

Adopce - Mohamed Ingasia

Zpět
Číslo dítěte: 51480
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Musengeli
Země: Kenya
Matka: Azibera Imali, nar. 1970, domácí práce
Otec: Joseph Kera, nar. 1960, číšník
Opatrovník: -
Popis situace: Mohammed žije u babičky, protože jeho matka je v Nairobi, kde tam má práci jako výpomoc v domácnostech. Manžel od ní odešel a ví se, že pracuje jako číšník v jiném městě a rodinu nepodporuje. Chlapec má 4 sourozence: Esther, Faruk, Nicole a Sharon Sharon a Nicole jsou nevlastní sourozenci a jejich otcové nejsou známi, protože matka si je nikdy nevzala. Babička má domek s 5 místnostmi. Je již stará a tak nemůže moc pracovat. Matka posílá část příjmu babičce na živobytí, ale moc nevydělá, takže žijí ve velmi nuzných poměrech. Matčin starší bratr jim někdy finančně přispěje, ale má vlastní rodinu.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.