Domů

Adopce - Nazarene Wanjiru

Zpět
Číslo dítěte: 51493
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu slum
Země: Kenya
Matka: Frasia Nyambura, prodává zeleninu
Otec: Henry Ngigi, nar. 1973, obsluhuje průmyslové stroje
Opatrovník: -
Popis situace: Nazarene ráda zpívá, recituje, dělá atletiku a čte. Rodiče vydělají měsíčně asi 8700 Ksh (cca 2200 kč), žijí v pronájmu, kde vaří na kamnech, svítí petrolejkou a vodu upují od podomních prodavačů vody. Dívka je zdravá. a má malého syna. V roce 2020 si dodělává kurz krásy a účesů. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.