Domů

Adopce - David Kamande

Zpět
Číslo dítěte: 51494
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu slum
Země: Kenya
Matka: Beth Njoki, prodává zeleninu
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: David žije jen s matkou a 3 sourozenci. Všichni bydlí v pronájmu ve dvou místnostech za nájem 1500 Ksh (cca 375 kč) měsíčně. Matka vydělá asi 20 000 Ksh, doma vaří na dřev uhlí, svítí petrolejkou a vodu nosí z vodovodu za poplatek. Chlapec rád hraje divadlo a je zdráv. Chlapec rád navštěvuje své přátele a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.