Domů

Adopce - Agrey Adeka

Zpět
Číslo dítěte: 51516
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Hamisi
Země: Kenya
Matka: Jean Kirungu, zemřela
Otec: Andrew Kirungu, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Agrey Adeka se narodil v roce 2002. Jeho otec Andrea Kirungu Kidambo je farmář. Jeho matka zemřela. Agrey pochází z velké rodiny, má 8 sourozenců (Farez, Vikas, Cetrine, John, Rose, Jayline, Mourine a Wilson). Někteří z jeho sourozenců už mají své vlastní rodiny. Rodina vaří na ohni, vodu berou z přírodních vrtů a na svícení používají petrolej. Chlapec nemá žádné zdravotní problémy. V roce 2019 půjde do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.