Domů

Adopce - Valdas Adamcus Owuor Sitock

Zpět
Číslo dítěte: 51543
Chlapec,
Adoptován
Valdas Adamcus Owuor Sitock je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Africa Nazarene University.
Město, čtvrť: Kisumu -
Země: Kenya
Matka: Mary Akinyi, nar. 1970, farmářka
Otec: Martin Otieno, nar. 1955
Popis situace: Valdas žije s matkou a 4 sourozenci, otec zemřel v r. 2001. Matka živí rodinu a vydělá asi 5,000 Ksh (cca 1250 kč) za měsíc. Bydlí v hliněném domku ve 2 místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z řeky. Valdas miluje fotbal, zpívá v kostele a čte romány. Chlapec s dobrým výsledkem dokončil střední školu a byl přijat na universitu obor Social Work (začíná studium v lednu 2021), ale problémem jsou školní poplatky. Chlapec chce studovat, a proto potřebuje nového sponzora. Potřebuje podporu, aby mohl bez problémů dokončit univerzitu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na univerzitě vyšší je potřeba platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.