Domů

Adopce - Peter Musyimi

Zpět
Číslo dítěte: 51616
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Shimbahills
Země: Kenya
Matka: Esther, nar. 1970, farmař
Otec: Musyoka, nar. 1960, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Rodina žije v třípokojovém domku z hlíny, Peter má dva sourozence, kteří také mají štěstí a chodí do školy. Měsíční příjem šestičlenné rodiny je 2000 šilinků za měsíc. Používají dřevo na vaření a vodu nosí z vrtu. Dítě má zdravotní problémy kvůli nemocem jako malárie a zánět mozkových blan. Příjem rodiny je závislý na farmaření, takže je sezónní. Mít tři jídla denně je problém a se zdravotní péčí je to ještě horší. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.