Domů

Adopce - Zahara Kanje

Zpět
Číslo dítěte: 51620
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Shimbahills
Země: Kenya
Matka: Amina, nar. 1983, farmář
Otec: Kassim, nar. 1973, žena v domácnosti
Opatrovník: -
Popis situace: Zahara se narodila 8.8.2000. Její rodina žije v rodinném hliněném domě se 2 místnostmi, rodiče vydělávají v průměru 6000 KES čistého. Zahara má 4 sourozence, všichni jsou ve škole. Doma používají dřevo na vaření, svíčky na světlo, vodu z vrtu. Zdravotní stav je dobrý. Rodina se má z farmaření dobře, mají jen strach z toho, co se stane, až majitel pozemku, na kterém bydlí jej bude chtít zpět. Dívka v roce 2021 nastoupila do 2. ročníku střední školy. Dívka by potřebovala vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní term, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.