Domů

Adopce - Matera Mkare

Zpět
Číslo dítěte: 51621
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: - -
Země: Kenya
Matka: Janet Kahore, nar. 1960, farmářka
Otec: -, zemřel
Popis situace: Dívka žije jen s matkou, otec je opustil a později zemřel. Rodina bydlí v desetipokojovém hliněném domě, který patří matce. Matka je živitelka a závisí na farmaření na dvouakrovém poli. Rodina s devíti příslučníky má průměrný měsíční příjem zrhuba 6000 Ksh (cca 1,300 Kč). Používají dřevo na vaření, parafínové lampy na svícení a vodu berou z vrtu. Matera je zdravá, ale rodina nemá vždy tři jídla denně, protože výnos z pole není kvůli nedostatku dešťů dostačující, a tudíž i příjem je velmi nízký. V roce 2022 nastoupila dívka do čtvrtého ročníku na SŠ. Adopce dívky stojí 5600 Kč/220 EURO za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.