Domů

Adopce - Frederick Ojiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51626
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: Janipher Omalla, nar. 1979, obchodnice
Otec: James Omalla, nar. 1955, obchodník
Opatrovník: -
Popis situace: Pan a paní Omalla jsou v polotrvalém pronajatém domě se 2 pokoji, používají jiko na vaření, elektřinu na topení, vodu z kohoutku, rodina má 10 závislých a v průměru vydělávají 16 000 za měsíc. Omallovi adoptovali 5 sirotků, což je dohromady je dětí, to malé množství peněz, které mají, nestačí na potřeby všech v rodině. Chlapec rád poslouchá muzikui a ve škole ho nejvíc baví studium divoké zvěře. Až vyroste, rád by se stal technikem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.