Domů

Adopce - Ruth Akinyi Kipasi

Zpět
Číslo dítěte: 51634
Dívka,
Adoptována
Ruth Akinyi Kipasi je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Mbita Utajo
Země: Kenya
Matka: -, prodává ryby
Otec: -, nemocný
Opatrovník: Japhith Kipasi
Popis situace: Ruth se narodila 17. 5. 2001 a má 8 sourozenců. Nejstarší je Millicent Adhiambo nar. 1989 – již dodělala školu, Dan Ochieng, Ivan Akinyi nar. 1999, Peter Odhiambo, Austine Ochieng nar. 2003, Rose Awino nar. 2009 a nejmladší jsou dvojčata sestry Racho Awino Adongo a Florence Awino Apiyo narozené r. 2011. Matka musí rodinu živit sama rybařením a prodejem ryb, protože otec je již starý a nemocný. Bydlí ve 2 místnostech hliněného domku a měsíčně má rodina příjem je 300 Ksh.
Kontakt: Lucie Strnadová, lucie.strnadova@adopceafrika.cz, tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.