Domů

Adopce - Caroline Atieno Oguta

Zpět
Číslo dítěte: 51641
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Utajo
Země: Kenya
Matka: Iska Aketch, nar. 1982, švadlena
Otec: Tony Ochieng Olaru, nar. 1980, telekomunikační technik
Popis situace: Caroline bydlí s oběma rodiči v jednopokojovém domku ve slumu v Nairobi. Dívka má mladšího bratra (Frankmartin Ochieng, nar. 2009) a od smrti otcovy sestry s nimi bydlí také její syn, který je sirotkem. Otec pracuje coby příležitostný telekomunikační technik a matka se živí jako švadlena. Čistý příjem rodiny činí 20 000 KES měsíčně. V roce 2021 je Caroline ve 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.