Domů

Adopce - Ruth Adhiambo Okello

Zpět
Číslo dítěte: 51642
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kakrigu
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Phoebe Ochieng, farmář
Popis situace: Ruth je sirotek. Matka jí zemřela v r. 1999 a otec krátce nato v r. 2000. Žije s babičkou spolu se svými mladšími sourozenci: Rose je také v adopci pod č. 51645 a Billy chodí do školky. Rodina má příjem asi 15,000 Ksh na měsíc. 6 lidí bydlí ve třech místnostech v polohliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.