Domů

Adopce - Ruth Adhiambo Okello

Zpět
Číslo dítěte: 51642
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kakrigu
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Phoebe Ochieng, farmář
Popis situace: Ruth je sirotek. Matka jí zemřela v r. 1999 a otec krátce nato v r. 2000. Žije s babičkou a se strýcem spolu se svými mladšími sourozenci: Rose je také v adopci pod č. 51645 a Billy chodí do školky. Rodina má příjem asi 15,000 Ksh na měsíc. 6 lidí bydlí ve třech místnostech v polohliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. V roce 2020 by mělA nastoupit do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.