Domů

Adopce - Regan Orato

Zpět
Číslo dítěte: 51659
Chlapec,
Adoptován
Regan Orato je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Utajo Primary School.
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: zemřela
Otec: Peter Orato, řidič
Popis situace: Reagan má 6 starších sourozenců: Yickliff, Winnnie, Edwin, Lydia, Brain a Emmanuel. Žijí ve vlastním hliněném domku o 4 místnostech. Rodina vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Otec je řidič ve vesnici a jeho příjem je velmi nízký. Navíc není trvale zaměstnán. Najímají si ho různé společnosti a výdělek je nestálý. Matka prodává ryby a také nemá stálý a dostatečně vysoký příjem. Je velmi náročné udržet děti ve škole a obstarat základní potřeby. V roce 2018 půjde chlapec do 6. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Vlasta Pauke Dobešová, vlasta.dobesova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 195 962

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.