Domů

Adopce - Grivan Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 51665
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mbita Lianda
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Agnes Okongo, nar. 1957, prodavačka ryb
Popis situace: Grivan se narodil roku 2000. Oba jeho rodiče zemřeli a on žije se svou prababičkou, která se jmenuje Agnes Adhiambo Okongo. Byl jediným dítětem svých rodičů. Jeho babička prodává ryby. Žijí v jednopokojovém hliněném domku s plechovou střechou na ostrově Rusinga. Vodu na domácí použití nosí z jezera, používají petrolej na vaření a svícení. Grivan má komplikovaný zdravotní problém. V roce 2020 byla bohužel ukončena adopce rodičem, který už nemohl dál platit, ale vzhledem k težké finanční situaci, jsme se rozhodli chlapce stále nechat v programu adopcí. Grivan chodí do prvního ročníku střední školy, jeho adopce tedy stojí 16.800 Kč/ 660 EUR na rok.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.