Domů

Adopce - Samuel Otieno William

Zpět
Číslo dítěte: 51666
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mbita Lianda
Země: Kenya
Matka: -, žena v domácnosti
Otec: -, rybaření
Opatrovník: Amerca Migunga, nar. 1971
Popis situace: Samuel je prvorozený ze čtyř sourozenců, narodil se 10. 10. 2002. Otec rybaří, zatímco matka je v domácnosti. Průměrný rodinný příjem je 3200 za měsíc, žijí v třípokojovém hliněném domě, vodu berou z jezera, na vaření používají palivové dřevo a svítí petrolejkou. Tato rodina žije u jezera na Rusinga island.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.