Domů

Adopce - Phenny Akoth Ogada

Zpět
Číslo dítěte: 51668
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Lianda
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Syprose Gdero, nar. 1948, prodává ryby
Popis situace: Pheney žije s babičkou od smrti rodičů v r. 2006. Babička prodává ryby a vydělá asi 3600 Ksh měsíčně (cca 900 kč). Je stará a již nezastane moc práce a uživit rodinu je pro ni velmi náročné natož, zajistit poplatky na školné. 5-ti členná rodina žije v domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Dívka má bolesti na prsou.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.