Domů

Adopce - Sulman Otieno Ojoni

Zpět
Číslo dítěte: 51669
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mbita Lianda
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Grace Adhiambo Rudho, nar. 1961, farmaří
Popis situace: Sulman žije u nevlastní matky po smrti obou rodičů. Má 3 sourozence: starší sestry Dorice a Winnie jsou již vdané a bratr Daniel chodí do školy. Celkem 8 lidí bydlí v polohliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejem. Vodu si nosí z jezera. Sulman je zdravý. Sulman nyní přišel o svého adoptivního rodiče - měl být nyní nastoupit do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/220 EUR za trimestr, protože náklady na střední škole jsou vyšší. Najde se někdo, kdo mu pomůže dokončit středoškolské vzdělání?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.