Domů

Adopce - Elvis Ochieng Ayot

Zpět
Číslo dítěte: 51675
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga Island Kaswanga
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -, v domácnosti
Opatrovník: Eric Kachede, nar. 1950, farmář
Popis situace: Elvis má čtyři mladší nevlastní sourozence: Glen (2007), Evance (2013), Evaline (2014) and Benjamin (2017). Všichni mají různé otce a žijí společně u prarodičů, protože se narodili mimo manželství. Jejich měsíční příjem 2.000 Ksh (cca 500 Kč) ani zdaleka nestačí na základní potřeby rodiny. Žijí v hliněném domku o dvou místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou nebo svíčkou a vodu berou z jezera. Elvis je zdravý. Chlapec v roce 2022 chodí do 4. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní term, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.