Domů

Adopce - Nancy Aoko Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51718
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Millycent Akinyi, nar. 1982, prodává vodu
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Nancy se narodila v roce 2000, má matku a nevlastního otce. Bratr Benson se narodil v roce 1998. Matka se znovu vdala po smrti manžela. Pomocí oslíka a káry rozváží vodu z jezera a tak si vydělává. Její manžel má jen drobné příležitosné práce pro lidi na okolních farmách. Oba příjmy jsou nestálé a nestačí někdy ani na základní potřeby rodiny natož na úhradu školních poplatků každý měsíc. Nancy v roce 2021 studuje 3. ročník střední školy a její podpora tedy stojí 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období. Nedávno bohužel přišla o svého adoptivního rodiče a střední školu potřebuje dokončit. Pomůžete jí?
Kontakt: Michaela Dvořáčková, , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.