Domů

Adopce - Richard Odira

Zpět
Číslo dítěte: 51719
Chlapec,
Adoptován
Richard Odira je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Sero Youth Polytechnic.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: zemřela, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Esther Arwa, nar. 1967, farmář
Popis situace: Richard žije prarodiči, oba rodiče zemřeli. Matka v r. 2001 a otec 2008. Prarodiče prodávají ryby a trochu farmaří. Měsíčně tak vydělají asi 3000 Ksh (cca 750 kč). Rodina žije v domku o 2 místnostech z hlíny. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z Viktoriina jezera. Richard je pilný student a rád hraje fotbal. Trpí cerebrální malárií má problémy s očima.
Kontakt: Michaela Dvořáčková, , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.