Domů

Adopce - Pauline Odira

Zpět
Číslo dítěte: 51722
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Dina Odira, nar. 1970, číšnice
Otec: -, zemřel
Popis situace: Pauline má 6 sourozenců a 4 z nich jsou v programu adopcí: Samwel pod č. 50333, Boaz pod č. 5044 a Doris a nevlastní sestry Joyce č. 51530, Eveline č. 5042 a Emmaculate č. 51082. S valstními sourozenci a matkou žijí ve dvou místnostech v hliněném domku. Otec zemřel. Matka je samoživitelka a pracuje v malé restauraci na venkově jako číšnice a má malý příjem. Někdy to nestačí ani na jídlo na celý měsíc. V léte 2020 Pauline otěhotněla, po porodu se chtěla vrátit do školy, aby získala vzdělání a mohla se o dítě lépe postarat. V roce 2022 chodí do 2. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.