Domů

Adopce - Wiclife Ochieng Okuku

Zpět
Číslo dítěte: 51733
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Pamela Adhiambo, nar. 1978, prodává zeleninu
Otec: Kennedy Okuku, nar. 1967, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Wicliffe má 4 sourozence: Selestine Bruno, Felix a Rashid. Bydlí na ostrově Rusinga na venkově v hliněném domku se dvěma místnostmi. Rodina si vaří jídlo na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu nosí z jezera. Otec je rybář s velmi nestálým a malým příjmem. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, nemají prakticky z čeho žít. Matka prodává zeleninu, ale na venkově, kde má každý většinou vlastní pole, se zelenina těžko prodává. Chlapec v roce 2018 nastoupil na naši internátní střední školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School, nyní je tedy v 2. ročníku. Chlapec by potřeboval by školné minimálně 4,800 Kč/ 200 Eur na 1 trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.