Domů

Adopce - Wiclife Ochieng Okuku

Zpět
Číslo dítěte: 51733
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Pamela Adhiambo, nar. 1978, zemřela
Otec: Kennedy Okuku, nar. 1967, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Wicliffe má 4 sourozence: Selestine, Bruno, Felix a Rashid. Bydlí na ostrově Rusinga na venkově v hliněném domku se dvěma místnostmi. Rodina si vaří jídlo na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu nosí z jezera. Bohužel rodiče zemřeli, proto nyní chlapec žije s prarodiči, kteří jsou staří a nemocní, proto velmi potřebuje podporu. Wicliffe v roce 2018 nastoupil na naši internátní střední školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School, nyní (rok 2022) je tedy ve 4. ročníku. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.