Domů

Adopce - Clinton Otieno Olulo

Zpět
Číslo dítěte: 51746
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Lucy Akoth, nar. 1982, prodává oblečení
Otec: -, prodává oblečení
Opatrovník: Jane Atieno Olulo, nar. 1962
Popis situace: Clinton se narodil v roce 2001, žije na ostrově Rusinga Island s rodiči a sourozenci. Oba rodiče prodávají oblečení, ale vydělají jen asi 1,700 Ksh (cca 425 Kč) za měsíc. Clinton má problémy s dýcháním. Šestičlenná rodina žije v pronájmu v jedné místnosti, kde vaří na vařiči, svítí petrolejkou a vodu nosí z Viktoriina jezera. Chlapec je v roce 2022 ve 4. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.