Domů

Adopce - Faith Ahadi Shaha

Zpět
Číslo dítěte: 51759
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Kilifi
Země: Kenya
Matka: Grace Shaha, nar. 1970, farmářka
Otec: Ben S. Jefwa, nar. 1967, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Rodina Faith žije v hliněném 4-pokojovém domě. Oba rodiče farmaří. Faith se narodila 21.12.2003, je zdravá a má 5 sourozenců, všichni jsou ve škole. Rodina vydělává měsíčně v průměru měsíčně 10 000 Ksh (cca 2500 Kč), používají dřevo a petrolej na vaření, na svícení petrolejku a solární zdroj, vodu mají z řeky 2 km od domova. Rodina pěstuje tržní plodiny a zeleninu na akrovém pozemku, nedostatek deště ovlivnil jejich produkci a tak jsou nuceni používat zavlažování z řeky, což je velmi nákladné. Faith dokončila v prosinci 2019 studium základní školy a od roku 2020 pokračuje na škole střední. Dívka by potřebovala podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Nikol Ladomerská, , tel. +420 777 654 696

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.