Domů

Adopce - Rumsfeld Zakayo Sakwa

Zpět
Číslo dítěte: 51763
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Kilifi
Země: Kenya
Matka: Jackline Naswa, nar. 1972, učitelka
Otec: Isack Sakwa, nar. 1969, řidič školního autobusu
Opatrovník: -, nar. 1970
Popis situace: Rumsfeld se narodil v roce 2001. Má mladšího bratra Neufelda (nar. 2007). Žijí s rodiči v pronajatém domku o třech mstnostech. Doma vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. V roce 2022 nastoupil chlapec do 4. ročníku SŠ Emmaculate Heart Secondary School. Už čtyři roky chlapec hledá nového adoptivního rodiče, aby nemusel přerušit studium na SŠ. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je potřeba zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Martina Veseková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.