Domů

Adopce - Elvis Otieno Sande

Zpět
Číslo dítěte: 51767
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Kongowea
Země: Kenya
Matka: Judith Adhiambo, nar. 1972
Otec: Maurice Sande, nar. 1968
Opatrovník: -, obchodnice
Popis situace: Rodina žije v pronajatém jednopokojovém polotrvalém domě, opatrovník je teta dítěte. Vzala si dítě do své péče po smrti jeho matky, která byla samoživitelka. Vydělává průměrně měsíčně 6 000ksh čistého. Používá dřevěné uhlí na vaření, lampu na světlo, vodu z vrtu, v rodině jsou 2 závislí, manžel opatrovnice dělá manuální práci za málo peněz, jejich syn Lameck Amani trpí občas astmatem.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.