Domů

Adopce - Tacquine Okoth Omogo

Zpět
Číslo dítěte: 51775
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1948, prodává ryby
Popis situace: Taquine je sirotek a má 2 sestry: Everlyne a nevlastní Sarah. Žijí u tety, která je jejich opatrovnice. Bydlí v jejím 4 pokojovém domku z hlíny. Teta prodává ryby a snaží se zaopatřit rodinu. Je to pro ni ale velmi náročné zajistit vše potřebné a ještě vyšetřit na školné. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, je rodina prakticky bez příjmu. Proto v roce 2007 nastoupil Tacquine do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). V roce 2019 nastoupí na střední školu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr,
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.