Domů

Adopce - Stacy Akoth Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51778
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1948
Popis situace: Stacy žije v sirotčinci na Ostrově Naděje, proto potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo. Oba její rodiče zemřeli a tak se o ní a jejího mladšího bratra, který je také v adopci (ID 52269), starala její babička Esther Ogwella. Babička je však nyní velmi stará a nemohla se o děti starat, žije pouze z podpory svého syna, který je rybář a vidělává jen málo. Má své vlastní děti, které musí živit a platit jim školné, a proto by se o další dvě děti již nedovedl postarat. V roce 2020 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.