Domů

Adopce - Zilper Agullo Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 51780
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -, hotelový pracovník
Otec: -, mrtev
Opatrovník: -, nar. 1940, prodává zeleninu
Popis situace: Zilper pochází z rodiny 4 dětí. Po smrti otce vzal její strýc všechen majetek rodině a nechal matku chudou, nemajíc kam jít. Její babička z matčiny strany vzala ji i sourozence. Bydlí u pobřeží jezera Rusinga příjem matky je průměrně 3500 ksh, žijí ve 4-pokojovém domě z hlíny, používají dřevo na vaření, vodu z jezera a petrolejovou lampu na světlo. Zilper ráda chodí do školy, kde se účastní rozličných kroužků - má ráda sporty jako fotbal, nebo volejbal, také ráda navštěvuje dramatický a hudební kroužek. V roce 2022 Zilper chodí do posledního, 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.