Domů

Adopce - Sharon Shery Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 51793
Dívka,
Adoptována
Sharon Shery Onyango je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Kirinyaga University.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: -, obchoduje
Popis situace: Sharoniny rodiče zemřeli: otec zesnul v r. 1996 a matka v r. 2000. Bydlí u své nemocné tety a má 2 sourozence: Macklyne a Juliase. Dále má 5 nevlastních sourozenců: Maureen, Derricka, Lizu, Lirian a George. Měsíčně má rodina příjem asi 4,000Ksh (cca 1000 kč). Celkem 9 lidí bydlí v hliněném domku o třech místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Její zdravotní stav není až tak dobrý. Bohužel dívka přišla o adoptivního rodiče a v roce 2019 dokončila střední školu s velmi dobrý prospěchem a měla by nastoupit k dalšímu studiu. Na podzim 2020 se Sharon narodilo dítě, chce se ale vrátit do školy, aby získala vzdělání a mohla se o dítě lépe postarat. Proto jsme se rozhodli pro ni najít nového adoptivního rodiče. Sharon potřebuje podporu ve výši 5.600 kč/220 Eur na trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.