Domů

Adopce - Patricia Ateri Wafula

Zpět
Číslo dítěte: 51798
Dívka,
Adoptována
Patricia Ateri Wafula je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Kenya Medical Training College.
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, rozešla se s otcem
Otec: -, fotograf
Opatrovník: -
Popis situace: Patricia se narodila 2. 5. 1990. Rodiče se rozešli. Dívka žije u otce, který je fotograf. Patricia má 2 sourozence: Mathewse - je také v adopci pod č. 51799 a Emanuela. Bydlí v pronájmu v jedné místnosti polohliněného domku. Doma vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu čerpají z vrtu. Patricia je zdravá. Dívka měla na SŠ velmi dobrý prospěch a měla by nastoupit na navazující studium. Dívka potřeuje podprou ve výši 5.600 Kč/220 Eur na trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.