Domů

Adopce - Swabir Jamal Ali

Zpět
Číslo dítěte: 51838
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, zesnul/a
Otec: -, zesnul
Opatrovník: -, nar. 1952, prodává jídlo
Popis situace: Swabir se narodil 4.8.2011. Má 3 sourozence: Nabilu (je v adopci pod č. 51837), Aminu a Swabrinu. Otec zemřel a matka nemá práci. O děti se stará babička. 5 lidí bydlí v pronájmu v kamenném domku o dvou místnostech, kde vaří na dřev uhlí, svítí petrolejkou a vodu čerpají z vrtu. Swabir je zdravý. Chlapec v roce 2021 dokončuje 4. ročník střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.