Domů

Adopce - Ibrahim Yusuf

Zpět
Číslo dítěte: 51862
Chlapec,
Adoptován
Ibrahim Yusuf je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Waa Secondary School.
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: Hafsa, učitelka
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1954
Popis situace: Ibrahim se narodil v roce 2002. Má nevlastního bratra Farihada. Matka je učitelka. Otec zemřel r. 2003. Rodina bydlí v pronajatém kamenném domku ve dvou místnostech spolu s matčinou sestrou a jejím synem. Doma vaří na na ohni dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou z vodovodu. Ibrahim kašle v chladnějších obdobích roku. V roce 2019 by měl chlapec studovat 2. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.