Domů

Adopce - Joria Sudi

Zpět
Číslo dítěte: 51864
Dívka,
Adoptována
Joria Sudi je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: Mwanahamisi Sudi, příležitostné práce
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Joria má dva sourozence. Její mladší bratr Jumaa (52709) byl také zařazen do programu adopcí. Joria žila nějakou dobu u svého strýčka, který ji byl schopný hradit školné. Zjistilo se, že strýc dívku využíval na práci v domácnosti, a že do školy často vůbec nechodila, protože musela pracovat. Joria je nyní zpět u své maminky, která má psychické problémy, a i to je jedním z důvodů, proč nemá žádnou stálou práci. Maminka nemá prostředky na to, aby Jorii hradila školné. Rodina žije v 1 pokoji. Vaří na dřevě, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z vrtu. Dívka je v současné době zdravotně v pořádku. V roce 2019 nastoupila na střední školu Island of Hope Secondary School. Adopce dívky je zvýšena na částku 16.800 Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování a jídlo.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.