Domů

Adopce - Manuel Kambi

Zpět
Číslo dítěte: 51878
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1984, výpomoc v domácnosti
Popis situace: Manuel se narodil 10. 8. 1999 a má 4 sourozence: Luganje, Safi, Baya a Salama. Děti chodí do školy a žijí u tety od smrti svých rodičů. Doma se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí ze studny. Teta vydělává kolem 15 000 Ksh měsíčně tím, že vypomáhá v domácnostech a pere prádlo. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal inženýrem. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.