Domů

Adopce - Amir Sadik Hussein

Zpět
Číslo dítěte: 51901
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, žena v domácnosti
Otec: -, obchodník
Opatrovník: -
Popis situace: Rodina žije v pronajatém třípokojovém domě. Amir má sedm sourozenců: dva z nich jsou také v našem programu (Abubakar Sadik č. 51926 a Zainab Sadik č. 51902). Rodinný měsíční příjem je přibližně 7000 Ksh. Rodina má osm členů. Používají dřevěné uhlí na vaření, lampu na světlo a vodu z vrtu. Otec, který je živitelem rodiny, to má těžké - jeho příjem není dost vysoký na uspokojení potřeb velké rodiny. Amir je zdravý. V roce 2018 končí SŠ, ale přichází o ad. rodiče, najde se někdo, kdo jej podpoří v dalším vzdělávání?
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.