Domů

Adopce - John Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51910
Chlapec,
Adoptován
John Otieno je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Imara Secondary School.
Město, čtvrť: Mombasa Maweni
Země: Kenya
Matka: -, nar. 1978, zemřela
Otec: -, nar. 1976, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1952, obchodnice
Popis situace: John je sirotek. Opatrovnice je jeho babička, která se o Johna stará od smrti jeho rodičů. Má čtyři sourozence - dva z nich jsou také sponzorováni programem adopce (č. 51909 a 51819). Babička vydělává průměrný čistý příjem 3000 Ksh měsíčně. Celkem šest lidí žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Na vaření používají sporák, na svícení petrolejovou lampu a vodu mají z vrtu. John je zdravý. Babička je živitelkou rodiny. Aby se postarala o ty, kteří jsou na ní zavislí, je závislá na svém malém obchodě. Pro rodinu je problém dovolit si tři jídla denně a přiměřenou lékařskou péči. V roce 2018 půjde hoch do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.