Domů

Adopce - Joe J. Ombwayo

Zpět
Číslo dítěte: 51911
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Kongowea
Země: Kenya
Matka: Grace A. Omondi, nar. 1968, v domácnosti
Otec: -, nar. 1967, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Joe Ombwayo se narodil v roce 2002 ve vesnici Tongareni u města Kitale. Jeho matka Grace Achieng Omondi se narodila 24. 8. 1968 a má trvalé zdravotní problémy. Matka žije v Mombase a o chlapce se stará jeho strýc a teta. Strýc se živí prodejem ryb. Joe má tři starší sourozence, sestry Faith a Jenipher také prošli programem adopcí (Faith Otieno pod číslem 51821 a Jenipher pod číslem 51913) a bratra Stephena. V domku používají petrolejku na svícení, vaří na dřevě a vodu nosí z potoka. Joe trpí kožní vyrážkou. Chlapec v roce 2021 dokončuje 4. ročník střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.