Domů

Adopce - Cindy Tonny Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 51912
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Kongowea
Země: Kenya
Matka: -, nar. 1972, zemřela
Otec: -, nar. 1970, nežije s rodinou
Opatrovník: (teta / aunt), drobné podnikání
Popis situace: Cindy Tonny chodí na základní školu Ogada a žije u tety, která se o něj stará od matčiny smrti. Chlapec nemá sourozence, jeho otec s nimi nikdy nežil. Bydlí ve vlastním hliněném domku se 2 pokoji, používají dřevo na vaření, svítí petrolejkou, vodu berou z řeky, teta se stará o své 3 vlastní děti. Teta se živí příležitostnýn podnikáním, její příjem není stálý, měsíčně činí asi 2000 šilinků, což ztěží pokrývá výdaje na jídlo. Cindy Tonny studuje 3. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.