Domů

Adopce - David Odhiambo Odingo

Zpět
Číslo dítěte: 51960
Chlapec,
Adoptován
David Odhiambo Odingo je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu University of Nairobi.
Město, čtvrť: Mfangano Island
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, rybaří
Popis situace: David je sirotek, narodil se 15. 1. 2000 a má 2 sourozence: Vivian a Veronicu. Žil v sirotčinci na Ostrově Naděje. Na prázdniny jezdí ke strýci, který je rybář a má jen malý a nepravidelný příjem. Bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, vodu si nosí z jezera, vaří na dříví a svítí petrolejkou. David byl jeden z nejchytřejších a nejšikovnějších studentů naší střední školy Island of Hope Humanist school, kterou již dostudoval. Nyní je na Universitě a potřebuje podporu ve výši 5600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.