Domů

Adopce - Timotheo Okelo

Zpět
Číslo dítěte: 51980
Chlapec,
Adoptován
Timotheo Okelo je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Mfangano Island
Země: Kenya
Matka: Turfena, nar. 1956
Otec: Joseph, nar. 1940
Popis situace: Timothy žije u babičky a máá tři sourozence: Danam, Alex a Evaline, kteří zůstávávají u ostatních příbuzných. Rodina bydlí ve vesnici ve dvoupokojovém hliněném domku. Doma se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z jezera. Timothy je zdravý. Chlapec v roce 2017 nastoupil na střední školu, ale bohužel přišel o dosavadního adoptivního rodiče. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK/220EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.