Domů

Adopce - Mercy Atieno Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 51981
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Rose Auma Akuku, nar. 1971, v domácnosti
Otec: Tom Akuku, nar. 1951, drobný obchodník
Popis situace: Mercy je z početné rodiny a má osm starších sourozenců: Geirge, Peter, Beatrice, Antony, Michael, Moses, John a David. Bydlí v cihlovém domku o třech místnostech. Doma vaří na dřevěném uhlí a petroleji, svítí lampou a vodu berou z jezera. Otec má malý krámek, kde prodává potraviny. Žijí na venkově, kde lidé nemají moc peněz a často berou na dluh. Pro otce je tak těžké vydělat nějaké peníze či dokonce rozšířit obchod, jelikož občas utratí veškeré vydělané peníze za to, aby udržel děti ve škole, a už mu nezbývá např. na nákup nového dobytka. Je pro něj velice těžké z výnosu uživit početnou rodinu a zajistit její veškeré potřeby. V roce 2020 je Mercy ve 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5600 Kč/220 Eur za školné období.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.