Domů

Adopce - Delton Kamchape Abade

Zpět
Číslo dítěte: 51989
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -, v domácnosti
Otec: -
Opatrovník: Gladys Otieno, nar. 1966, učitelka
Popis situace: Delton Kamchape Abade chodí na ZŠ Island of Hope. Narodil se 22. 9. 2001. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Kaswanga u matčina synovce, který je adoptovala, protože matka se o děti starat nemůže. Opatrovatel Gladys Otieno je učitel. Delton má sestru Winnie Shally Abade (nar. 1998). Winnie žije u jiné příbuzné, která má 4 vlastní děti, které také chodí do školy. Měsíčně má rodina, kde Delton žije, příjem asi 15,000 Ksh. Bydlí ve zděném příbytku, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí z jezera. Dítě nemá žádné zdravotní komplikace. V roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy v našem komunitním centru Island of Hope, Rusinga Island. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Sandra Gulázsiová, sandra.gulazsiova@adopceafrika.cz, tel. +420 721 509 194

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.