Domů

Adopce - Delton Kamchape Abade

Zpět
Číslo dítěte: 51989
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: -, v domácnosti
Otec: -
Opatrovník: Gladys Otieno, nar. 1966, učitelka
Popis situace: Delton Kamchape Abade chodí na ZŠ Island of Hope. Narodil se 22. 9. 2001, má sestru Winnie Shally Abade (nar. 1998). Chlapec žil dříve v oblasti Kisumu ve vesnici Kaswanga u matčina synovce, učitele, který je adoptoval, protože matka se o děti starat nemohla. Maminka ale bohužel zemřela, proto chlapec nyní žije s tetou, která má své vlastní děti, o které se musí starat, a proto velmi potřebují podporu. Bydlí ve zděném příbytku, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí z jezera. Dítě nemá žádné zdravotní komplikace. V roce 2020 půjde do 2. ročníku střední školy v našem komunitním centru Island of Hope, Rusinga Island. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.