Domů

Adopce - Inna Reisa Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52026
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Risper A. Otieno, nar. 1955, drobné podnikání
Otec: John Otieno, nar. 1944, učitel v důchodu
Popis situace: Inna se narodila do polygamní rodiny, kde je více jak 10 dětí a 4 další sirotci z příbuzenstva. Starší bratr, který již pracoval, se vrátil do školy a nyní dokončil univerzitu. Dívka je zdravá, její dvojče zemřelo na leukémii. Rodina bydlí v cihlovém domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.