Domů

Adopce - Tony Baraza

Zpět
Číslo dítěte: 52034
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu
Země: Kenya
Matka: Naomi Njeri, nar. 1979, vypomáhá v domácnostech
Otec: Francis Inunga D., nar. 1975
Popis situace: Tonyho rodiče nežijí spolu a tak zůstává jen s matkou a 2 sourozenci: James a Branton. Matka vydělává praním pro lidi v okolí, ale její příjem na potřeby domácnosti a školné pro děti zdaleka nestačí. Doma se vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu kupují za poplatek z vodovodu v ulici. Bydlí v pronájmu v polohliněném domku. Tony je zdravý. V roce 2021 chlapec studuje 4. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.