Domů

Adopce - Salvin Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52046
Chlapec,
Adoptován
Salvin Odhiambo je v programu adopce od roku 2011 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Mercy Akoth, nar. 1984, prodavač
Otec: Denis Oluoch, nar. 1980, zemřel
Popis situace: Salvin Odhiambo chodí do 5. třídy základní školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu) (stav v roce 2018). Narodil se v roce 2006. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Sienga jen s matkou. Je jedináček. Matka je prodavačka, a protože otec zemřel, musí se o rodinu starat sama. Měsíčně má rodina příjem asi 6,000 Ksh (cca 1,230 Kč). Platí si pronájem 2 místností. Vaří na ohni a svítí petrolejkou. Vodu si nosí z Viktoriina jezera. Kromě občasného kašle Salvina nic netrápí. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.