Domů

Adopce - Vera Spencer Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52057
Dívka,
Adoptována
Vera Spencer Adhiambo je v programu adopce od roku 2010 a dnes navštěvuje školu St. Josphine Bakhita girls Secondary School.
Město, čtvrť: Luanda Kamreri Kamreri
Země: Kenya
Matka: Mary Mangana, nar. 1977, učitelka
Otec: Francis Weke Oyugi, nar. 1970, rolník
Popis situace: Vera pochází z polygamní rodiny (maminka je první ze dvou manželek tatínka). V jejich domácnosti je celkem 5 dětí, Vera je třetí nejstarší (sourozenci Davish, nar. 1997, Davina nar. 2000, Fay nar. 2007 and Lysha nar. 2016). Davish studuje 2. rokem na univerzitě, Davina je ve 4. ročníku střední školy, Fay chodí na základní školu do 5. třídy a nejmladší Lysha do školy zatím nechodí. Rodina bydlí ve vlastním polohliněném domě, který má tři místnosti. V domácnosti žije celkem 9 lidí, protože maminka se stará ještě o dvě další děti, které nemají rodiče. Maminka je také hlavní živitelkou rodiny, pracuje jako učitelka - rodina má měsíční příjem 16,000 KES (cca 3,200 Kč), což stěží stačí pokrýt náklady na život početné rodiny a studum všech dětí. Rodina vaří na ohni a bere vodu z jezera. Ke svícení používají petrolejovou lampu a využívají i malý solární panel. Dívka je zdravá, jen očas trpí malárií. V roce 2018 nastoupí do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.