Domů

Adopce - Rael Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52061
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Ruth Anyango, nar. 1986, nezaměstnaná
Otec: Samuel Owino, nar. 1960, nezaměstnaný
Popis situace: Rael Akinyi je jediné dítě v rodině. Oba její rodiče jsou mentálně nemocní, jsou oba nezaměstnaní a nejsou schopni se o nikoho starat. Oba jsou závislí na dobrodincích, kteří je podporují. Rael chodí do školy a žije v sirotčinci na Ostrově naděje v centru na Rusinga Island, proto potřebuje podpořit vyšší částkou 5 600Kč/ 220 EUR na jedno školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo. Během školních prázdnin zůstává v domě koordinátora projektu. Rael nemá žádné známé zdravotní problémy.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.