Domů

Adopce - Cornelius Mutenje

Zpět
Číslo dítěte: 52098
Chlapec,
Adoptován
Cornelius Mutenje je v programu adopce od roku 2012 a navštěvuje školu Zedit Solution Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Kabwagi
Země: Kenya
Matka: Caroline Ambusi, nar. 1970, v domácnosti
Otec: George Ambusi, nar. 1968, zahradník
Popis situace: Cornelius má 2 sourozence. Žijí s rodiči a všechny děti chodí do školy. Otec má jen příležitostné práce a jeho příjem je malý a nestálý. Rodina stěží vyžije a děti do školy nemohou chodit pravidelně kvůli školnému, na které se často nedostává. Cornelius má však o vzdělání velký zájem a rád by pokračoval i na střední škole. ) Doma se vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí z řeky. Chlapec má zdravotní problémy s očima. Chlapec v roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 14.400 Kč / 600 Eur nebo 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.